Producent i dystrybutor innowacyjnych suplementów diety, dietychnych środków spożywczych specialnego przeznaczenia medycznego i kosmetyków. W naszym portfolio znajdziecie Państwo takie produkty jak: Ascorbix C, Stimmunix, Gastrix, Profeminal Girl i wiele innych.

Elektrolity są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Odpowiadają za transport i wchłanianie wody, funkcjonowanie nerwów i pracę mięśni, w tym mięśnia sercowego. Znajdują się w każdej komórce ciała i w każdym płynie. Tylkod odpowiedni poziom elektrolitów w organizmie gwarantuje jego nawodnienie, dlatego picie wody nie zawsze wystarczy.

Najważniejsze dla człowieka elektrolity to sód, potas i chlorki. Obniżenie ich poziomu skutkuje odwodnieniem, powoduje zmęczenie i gorsze samopoczucie, przyspieszony oddech, bóle i skurcze mięśni czy zaburzenia akcji serca.

Elektrolity zapewniają optymalne nawodnienie organizmu zarówno w trakcie, jak i po biegunce. Sposobem na zniwelowanie odwodnienia i szybszy powród do s ił jest przejmowanie Elektrolitów. Ich skład jest efektem wielu lat poszukiwań, doświadczeń i badań klinicznych. Mają precyzyjnie dobrane proporcje soli mineralnych, a także glukozy, która jest niezbędna w transporcie wody do komórek.
Sposób użycia:
1 saszetkę rozpuścić w 200ml wody, podawać porcjami w ciągu pierwszych 3-4 godzin nawadniania:
– dzieci do 15 kg masy ciała – 4 saszetki (800 ml przygotowanego płynu)
– dzieci powyżej 15 kg masy ciała oraz dorośli – 6 saszetek (1200 ml przygotowanego płynu)
Po tym czasie w celu nawadniania podtrzymującego, płyn przygotowany w/g powyższego przepisu podawać porcjami po 100 ml po każdym wypróżnieniu lub wymiotach. Płynu nie należy dosładzać. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spozycia w ciągu dnia.